foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

wycieczka1Chcąc na chwilę odetchnąć odpisania sprawdzianów, zadań z treścią i wypracowań postanowiliśmy opuścić szkolne mury i wybrać się na wycieczkę rowerową. Naszym celem było Muzeum Etnograficzne w Garkach, którym zajmuje się p. Danuta Kasprzak.

 

Wycieczka ta była zaplanowana w ramach realizacji projektu ,,Historia i tradycja-to naszej ziemi skarbnica”. W wycieczce tej, która odbyła się dn. 15.06 br. wzięło udział 17 uczniów z kl. IV-VI oraz 3nauczycieli na czele z panią Dyrektor. Pogoda sprzyjała, humory również dopisywały. Wszyscy byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni gościnnością, z którą się spotkaliśmy przekraczając progi muzeum. Tam czekała już na nas ciepła herbata oraz kawa zbożowa, która cieszyła się największym powodzeniem. Po krótkim odpoczynku pani Kasprzak oprowadziła nas po muzeum, które słynie         z przepięknych haftów. Niedawno odbyły się tam warsztaty, na których uczniowie różnych szkół uczyli się haftować. My mogliśmy już tylko podziwiać efekty i owoce pracy najlepszych uczniów w tej dziedzinie.

Widzieliśmy jak wyglądają hafty z regionu Wielkopolski, ale również z Francji i Portugalii.

Mieliśmy okazję zobaczyć magiel,żarna, żelazko na duszę i inne przedmioty, które nasze babcie i dziadkowie używali za dawnych czasów.Pani Kasprzak pokazała nam również wypalane na drewnie talerze, których wykonała 10 tysięcy.

Wzbudziła u nas wielki podziw, bo widać, że kocha to, co robi, a to muzeum jest całym jej życiem. Dobrze, abyśmy i my mieli jakąś pasję, której bylibyśmy w stanie poświęcić dużo czasu i serca– wtedy życie ma głębszy sens i sprawia, że jest ciekawsze!

Czasem warto oderwać się od ekranu wrzeszczącego telewizora czy komputera i zająć się np. kolekcjonowaniem starych rzeczy.

Z tą refleksją i uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły.

                                                   autor: S. Furmanek

GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy