foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

cci20120524_00000Dnia 16.05.2012 r w Zespole Szkół w Pawłowie odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta", w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Reprezentowali nas: Paulina Matylek i Marcel Kruszyk z klas IV-VI, oraz Marysia Girus z klas I-III.

Hasło towarzyszące uczestnikom konkursu brzmiało ,,Błąd w mowie i piśmie jest jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz" J. Korczaka.

W dobie informatyzacji, gdzie błędy ortograficzne poprawiają komputery, niezwykle ważne jest, aby dzieci od najmłdszych lat poznawały zasady ortografii. Ich opanowanie oraz sprawne stosowanie jest trudną sztuką. Tylko najlepsi mogli się zmierzyć z jej trudami przystępując do konkursu.

Uczniowie pisali dyktanda w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum.

Sukcesem jaki odniosła nasza szkoła, było zajęcie II miejsca przez najmłodszą uczestniczkę Marysię Girus. Wprawdzie nie zdobyła "pióra wójta" ale piękną nagrodę książkową.

                                                            autor: J. Rasiak

   GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy