foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

wierszykiDnia 14.03.2012 r. w Zespole Szkół w Granowcu odbył się XXVII Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

W eliminacjach uczestniczyło 20 reprezentantów klas I – III i IV - VI ze wszystkich 5 szkół podstawowych działających na terenie Gminy Sośnie, a więc z Bogdaju, Cieszyna, Granowca, Pawłowa i Sośni, oraz 4 reprezentantów gimanazjum: ze Sośni i Granowca. Każdą szkołę reprezentowało 2 uczestników z każdej grupy wiekowej. Wystąpili w nim najlepsi recytatorzy, wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych. Dzieci wygłaszały przygotowany utwór poetycki i fragment prozy. Wszyscy uczestnicy pięknie interpretowali teksty, prezentowali wysoki poziom kultury słowa oraz potrafili poprzez język literacki wyrażać swoje emocje i doznania. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, natomiast uczestnicy pamiątkowe dyplomy i gadżety.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

- Karolina Majchrzak ( kl. II )

- Kamila Żychlińska ( kl. III )

- Justyna Puciato ( kl. IV )

- Marcel Kruszyk ( kl. IV )

Konkurs był dla nich okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Chociaż uczniowie Ci pięknie recytowali wiersze, to jednak tego dnia inni" byli lepsi ".

Dziękujemy uczniom za wkład włożony w przygotowanie się do konkursu i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

                                                                        autor: J. Zawidzka

GALERIA

Komunikaty

Wycieczka do Sośni

Dnia 18 września 2019r. (środa) w godz. od 10.00 do 11.00 odbędzie się wycieczka, dla dzieci klas I-III, do biblioteki w Sośniach na spotkanie z pisarką dla dzieci p. Wiolettą Piasecką. Dzieci tego dnia przychodzą z tornistrami według zwykłego planu.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy

 

puchatek

projekt002