foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

poczrk19Poniedziałek, 2 września 2019r. był wyjątkowym dniem w życiu każdego ucznia. Po długiej, wakacyjnej przerwie - powrót do szkoły. Również i w naszej szkole dzieci uroczyście powitały nowy rok szkolny. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na uroczystej mszy św. w kościele w Bogdaju.

Następnie przemaszerowano do szkoły, gdzie rozpoczął się apel. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Państwowego, głos zabrała pani Dyrektor Justyna Rasiak, która serdecznie powitała uczniów, rodziców i pracowników szkoły życząc owocnej pracy oraz wielu sukcesów. Następnie uczniowie przedstawili swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w utworach związanych z wakacjami i nadchodzącym rokiem szkolnym. Zaprezentowali też utwory literackie nawiązujące do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Chwilą ciszy uczczono pamięć poległych podczas wojny. Delegacja uczniów udała się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach poległych żołnierzy. Tego dnia, uczniowie klas starszych serdecznie powitali swoich najmłodszych kolegów z klasy I. Życzyli im dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół. Następnie odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Pani Dyrektor przy pomocy wielkiego ołówka dokonała pasowania na ucznia naszej szkoły. Na pamiątkę tej uroczystej chwili uczniowie otrzymali dyplomy z rąk Zastępcy Wójta Gminy Sośnie - p. Dariusza Berka, który uświetnił swoją obecnością tę uroczystość. Po jej zakończeniu uczniowie udali się do swoich sal na pierwsze spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Życzymy uczniom udanej podróży po świecie nauki

i przeżywania w szkole wielu niezapomnianych przygód.

autor: J. Zawidzka

GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy