foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

indianieWe wtorek12 czerwca 2012 roku grupa 36 uczniów wraz z rodzicami i opiekunami udała się na wycieczkę do Józefowa k/Chocza - do Wioski Indiańskiej „Raven Territory”.

Dzieci miały możliwość z bliska przyjrzeć się historii Dzikiego Zachodu, jak również zapoznać się z kulturą Indian. Na miejscu przywitała nas Indianka i Kowbojka, które to panie wyjaśniły nam jakie atrakcje nas czekają. Rozdały nam również foldery i szczegółowe mapy terenu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty u Szeryfa, który to uświadomił nas jakie prawa obowiązują na „jego terytorium”. Ostrzegł wszystkich, iż nie stosowanie się do zasad obowiązujacych w wiosce grozi więzieniem. Potem wyruszyliśmy zwiedzać Wioskę. Przeszliśmy przez Indiański Tor Przygody: Most Irokezów, Równoważnię Szoszonów, Belkę Apaczów. Wszyscy otrzymaliśmy indiański tatuaż i indiańskie imię. Następnie rzucaliśmy tomahawkiem, kapeluszem na rogi bizona i podkową do celu. Co pół godziny mieliśmy okazję uczestniczenia w koncercie Indian. W czasie koncertu Indianie uczyli nas swojego tańca. W innej części wioski czekały nas jeszcze dodatkowe atrakcje takie jak dojenie dzikiej krowy i przeciągnie liny. Dzieci również skorzystały z dmuchanego szczytu góry i dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, przeciągania liny oraz ujeżdzania byka Rodeo.

Potem skorzystaliśmy z placu zabaw Piaski Arizony z bizonami do wspinaczki. Dzieci pokupiły sobie w sklepiku indiańskie pamiątki. W czasie wycieczki można było zrobić sobie zdjęcie na banknocie dolarowym. Cała nasza grupa znalazła się na liście gończym. Z kuchni indiańskiej skosztowaliśmy kiełbaskę z grilla i otrzymaliśmy soczek. We Wiosce spotkaliśmy prawdziwych Indian i Indianki, kowbojów, szeryfa,a także opryszków wyjętych spod prawa, traperów, poszukiwaczy złota.
Ten dzień był pełen wspaniałych wrażeń i długo będziemy go pamiętać.

                                              autor: J. Zawidzka

GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy