foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

jezykJuż po raz drugi Szkoła Podstawowa w Bogdaju była organizatorem Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Czwarta edycja tegoż przeglądu odbyła się dnia 30 maja br. w budynku naszej szkoły. Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były nauczycielki języka angielskiego: p. Katarzyna Wardak i języka niemieckiego: p. Sylwia Furmanek. 

 

Kiedy wszyscy uczestnicy zagościli w murach naszej szkoły, Dyrektor SP w Bogdaju – pani Beata Adamczyk powitała gorąco przybyłych na konkurs uczniów z ich opiekunami, fachowe jury, zgromadzoną publiczność oraz pracowników szkoły.

Przegląd został przeprowadzony w 4 kategoriach: solista i zespół z kl. I-III oraz solista i zespół z kl. IV-VI. W przesłuchaniach wzięło udział 8 zespołów oraz 9 solistów, czyli o wiele więcej niż w latach ubiegłych. Wysłuchaliśmy zatem 17 piosenek w języku angielskim i niemieckim. Jest to wielki powód do radości, że tylu młodych ludzi chce i lubi śpiewać w języku obcym.

     Uczniowie zostali wspaniale przygotowani do konkursu przez swych opiekunów, zarówno językowo, jak i muzycznie. Wzrok przykuwały różnorodne stroje oraz rekwizyty, z którymi poszczególni wykonawcy prezentowali się na scenie. Dla ucha najprzyjemniejsze były zapewne piosenki z najnowszych list przebojów m.in. utwory Britney Spears, Lenki, Emilii, Mr Big czy Michaela Jacksona oraz wielki hit: „One way ticket”.

     Wykonawców oceniało fachowe jury w składzie: p. Katarzyna Berkowska – przedstawiciel Księgarni Polanglo w Ostrowie Wlkp., p. Katarzyna Bolach – nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum w Odolanowie, p. Szymon Smoliński – wykładowca języka niemieckiego na Uniwersytecie Wrocławskim i p. Jan Szkudlarz – organista z parafii pw. św. Marcina w Odolanowie i dyrygent Młodzieżowego Chóru „Marcinki” oraz Towarzystwa Śpiewaczego w Odolanowie.

     Rozstrzygnięcie konkursu było bardzo trudne, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Jednak jak w każdym konkursie, jury musiało wyłonić tych najlepszych. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria:    solista kl. I-III

I miejsce:    Kamila Żychlińska z SP Bogdaj

II miejsce:    Agata Orłowska z Zespołu Szkół w Sośniach

III miejsce: Aleksandra Rembiok z Zespołu Szkół w Cieszynie

Wyróżnienie: Julia Poprawa z Zespołu Szkół w Granowcu

Kategoria:    solista kl. IV-VI

I miejsce:    Jakub Nowak - Zespół Szkół w Cieszynie

II miejsce:    Nikola Bielecka - z Zespołu Szkół w Sośniach

III miejsce:   Aleksandra Franz – SP Bogdaj

Kategoria:    zespół kl. I-III

I miejsce:     zespół „Taneczne trio” z SP Bogdaj

II miejsce:    zespół z Zespołu Szkół w Sośniach

III miejsce: zespół z zespół z Zespołu Szkół w Granowcu

Wyróżnienie: Karolina Majchrzak z SP w Bogdaju za taniec i ogólny wyraz artystyczny

Kategoria:    zespół kl. IV-VI

I miejsce: zespół z Zespołu Szkół w Sośniach

II miejsce:  zespół „Rock girls” z Zespół Szkół w Cieszynie

III miejsce: zespół ”Kowbojki” z Zespołu Szkół w Pawłowie

     Na zdobywców czołowych miejsc czekały statuetki, nagrody książkowe i kubeczki. Wszyscy uczniowie, którzy zaprezentowali się na scenie, nagrodzeni zostali dyplomami. Na każdego czekał również słodki poczęstunek.

     Dzięki wsparciu finansowemu żaden uczestnik nie wyjechał z konkursu z pustymi rękami. Organizatorzy dziękują zatem wszystkim sponsorom, którymi są:

     Wójt Gminy Sośnie – Pan Krzysztof Bochen, Księgarnia Językowa „Polanglo” w Ostrowie Wlkp., producent rolet Decorius w Ostrowie Wlkp., Rada Rodziców SP Bogdaj oraz p. Waldemar Pachura.

     Pani Dyrektor Beata Adamczyk podziękowała wszystkim uczestnikom za piękne występy i chęć uczestnictwa w konkursie. Zaznaczyła, że do sukcesu uczniów przyczynili się w ogromnym stopniu ich opiekunowie, którymi były nauczycielki języka angielskiego: p. Katarzyna Wardak, p. Anna Jankowiak, p. Justyna Jakubowska, p. Ewelina Krakowska oraz nauczycielki języka niemieckiego – p. Joanna Wojtkowska, p. Anna Zimmer i p. Sylwia Furmanek. Każda z nich otrzymała podziękowanie z rąk pani Dyrektor oraz czerwoną różę. Podobne podziękowanie otrzymali również członkowie jury, którzy również poświęcili swój czas, aby fachowo ocenić wstępy uczestników i pogratulować im muzykalności oraz znajomości języków obcych.

Słowa podziękowań skierowane również zostały do absolwentki naszej szkoły – p. Karoliny Kowalczyk, która już po raz kolejny pokazała swój talent plastyczny poprzez wykonanie dekoracji -postaci Niemca i Anglika.

Pan Dariusz Berek natomiast sfilmował wszystkie występy, dzięki czemu będziemy mogli przeżyć wszystko jeszcze raz zaglądając na stronę: www.gminasosnie.pl,

W podziękowaniach nie można zapomnieć o współpracy wszystkich nauczycieli, którzy ochoczo wsparli swoje młodsze koleżanki w przygotowaniach przeglądu.

     Cieszy fakt, że w konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z Gminy Sośnie, łącznie 40 uczestników. Patrząc na lata ubiegłe można więc śmiało stwierdzić, że zainteresowanie taką formą konkursu rośnie i mobilizuje młodych ludzi do rozwijania swych talentów bądź to obcojęzycznych, bądź muzycznych.

Autor: Sylwia Furmanek

 

GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy