foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

photo17Dnia 17 maja bieżącego roku w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Unii Europejskiej. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI wcielili się w role przedstawicieli różnych państw należących do Unii Europejskiej np.: Szweda, Duńczyka, Niemca czy Hiszpankę.

Występujący przedstawili systemy edukacyjne w poszczególnych krajach. Dowiedzieliśmy się np., że austriacka skala ocen jest dokładną odwrotnością tej, która obowiązuje w Polsce, czyli ocenie bardzo dobrej przypisuje się cyfrę „1”, a niedostatecznej „5”.

            Następnie nadszedł czas na przedszkolaki, które pięknie zadeklamowały utwór Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka.” Aplauz widowni był ogromny.

            Kolejnym etapem spotkania był quiz klas I-III dotyczący wiedzy na temat: Anglii, Włoch i Hiszpanii. Klasa I przygotowała się z wiadomości na temat Anglii, klasa II popisała się wiedzą na temat Włoch, a klasa III na temat Hiszpanii. Każda dobra odpowiedz nagrodzona była cukierkami i brawami, a drużyny spisały się wyśmienicie.

            Uczniowie klas IV –VI przygotowali także plakaty na temat ciekawostek dotyczących państw Unii: klasa IV- Grecji, klasa V – Francji, a klasa VI – Holandii. Na koniec swoich prezentacji uczniowie klasy IV poczęstowali widownię ulubionym owocem Greków: winogronem, dziewczyny z klasy V przysmakiem Francuzów: serem, natomiast chłopcy z klasy VI wręczyli paniom papierowe tulipany, symboliczny kwiat Holandii.

            Na tym etapie zakończyły się obchody Święta Unii Europejskiej. Było to ciekawe doświadczenie dla uczniów, którzy przy okazji zabawy utrwalili sobie wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej.

                                                        autor: Katarzyna Wardak

GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy