foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

owce Poniedziałek 16 maja 2012r. rozpoczął się w naszej szkole bardzo wesoło. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pełen humoru program profilaktyczny pt. „Bądź bezpieczny w sieci” w formie prezentacji multimedialnej.

Program obejrzały dzieci z klas 0 - VI. Celem prezentacji było uwrażliwienie na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Bohaterami kreskówek były postaci animowane i anonimowe. Kreskówki odwoływały się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występowały w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Nawiązywały do motywów ludowych – akcja rozgrywa się w szałasie na hali, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą. Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawierało morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń podczas korzystania z internetu.

No i na koniec wesoła niespodzianka. Dzieci udały się na sesję zdjęciową, podczas której pozowały w naszych narodowych strojach, jako kibice polskiej reprezentacji podczas EURO 2012.

                                                          autor: J. Zawidzka

GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy