foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

dyplom1Dwie uczennice naszej szkoły: Paulina Matylek oraz Aleksandra Franz uczestniczyły w VI Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej, który odbył się dn. 19.04.2012 r. w Zespole Szkół w Sośniach.

Konkurs ten organizowany jest co roku, aby upamiętnić kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II i oddać mu cześć. Przesłuchania konkursowe odbywały się w 2 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Na konkursie zaprezentowało się 5 zespołów, które zaśpiewały jedną piosenkę o treściach religijnych.

Dziewczęta z naszej szkoły wyróżniało wśród pozostałych uczestników kilka elementów. Na pewno był nim strój w kolorze białym z biało-żółtą wstążeczką, nawiązującą do flagi papieskiej. Paulina i Ola zaśpiewały jako jedyne piosenkę poświęconą błogosławionemu Janowi Pawłowi II i napisaną specjalnie na tę okazję.

Trzeba również podkreślić, że oprócz pięknego śpiewu, zaprezentowały również samodzielną grę na gitarze. Zagrać i zaśpiewać jednocześnie jest nie lada sztuką – każdy artysta o tym wie, więc tym bardziej należą się dziewczynom słowa uznania.

Jury w składzie: Ksiądz Leszek Grodziński - Proboszcz parafii Sośnie, Pani Halina Doktór – Dyrektor Zespołu Szkół w Sośniach oraz Pani Dorota Kurzawska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach zadecydowało, że duet gitarowy z Bogdaju zajął II miejsce.

Dziewczyny otrzymały dyplomy, upominki dla siebie oraz dla szkoły.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy młodych gitarzystek z Bogdaju!

 

                                            autor: Sylwia Furmanek

 GALERIA

 

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy