foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

photo4W czasach, gdy króluje komputer i telewizja, bardzo ważne jest rozwijanie zamiłowania do literatury i poezji. W związku z tym, nasza szkoła, postanowiła włączyć się do spopularyzowanej w całym kraju akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

W naszej szkole akcja ta będzie polegała na tym, że raz w miesiącu zaproszony gość przeczyta dzieciom fragment lub całą książkę. Zaproszonym gościem będzie osoba z najbliższej rodziny uczniów, pani dyrektor, nauczyciele, starsi koledzy i znane osoby z naszego lokalnego środowiska.

Ruszyliśmy więc 8 maja w Dniu Bibliotekarza. Pierwszym gościem była mama jednej z uczennic pani Anna Girus, która jednocześnie pełni funkcję sekretarza w Radzie Rodziców oraz prezesa Bogdajskiego Stowarzyszenia Oświatowego.  Dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały legend polskich czytanych przez panią Anię.

Nasi milusińscy lubią książki, szczególnie gdy czyta im osoba dorosła. Te dzieci, którym rodzice czytają, potrafią dłużej się skupić, rozwijają swoją wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, wyrabiają w sobie nawyk czytania, osiągają lepsze wyniki w nauce.

Czytajmy dzieciom dużo i wszędzie, gdzie tylko nadarzy się okazja!

autor: J. Zawidzka

GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy