foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

stra_poarnaW maju obchodzimy Dzień Strażaka. Dlatego 8 maja przedszkolacy oraz uczniowie klasy I pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę do miejscowej Straży Pożarnej.

Dzieci zwiedziły salę z Izbą Pamięci, w której znajdowały się trofea z licznych zawodów strażackich, puchary, dyplomy oraz inne pamiątki. Dzięki życzliwości Strażaków z Bogdaju można było oglądać samochód strażacki z wyposażeniem, hełmy, mundury oraz specjalistyczne ubiory do akcji ratunkowych. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej pracy strażaków. Niebywałą atrakcją była dla nich możliwość przymierzania hełmów, wejście do wozu strażackiego oraz próba gaszenia fikcyjnego pożaru. A co się działo? Wystarczy obejrzeć zdjęcia! Na twarzach dzieci widać radość i zachwyt.

Dzieci utrwaliły sobie wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa, potrafią wymienić numer alarmowy, wiedzą co zrobić w przypadku pożaru, czy innego zagrożenia.

Na zakończenie, na ręce przedstawiciela OSP w Bogdaju, pana Piotra Kołeczki dzieci wręczyły wykonaną laurkę oraz kwiaty, dziękując za miłe przyjęcie. A z okazji Dnia Strażaka złożyły serdeczne życzenia.

Wszyscy obdarowani słodyczami i bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP w Bogdaju za bardzo miłe przyjęcie oraz pani Patrycji Kołeczko-Mielickiej za pomoc w organizacji tego spotkania.

 

                                                autorzy: B. Paczkowska

                                                             B. Stekiel

 

GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy