foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

photo2Dnia 18 kwietnia 2012r. w Sali Wiejskiej w Sośniach, odbył się konkurs „Małe formy teatralne”. Organizatorem konkursu było Publiczne Przedszkole w Pawłowie z zamiejscowym Oddziałem Przedszkolnym w Chojniku.

Całość przedsięwzięcia odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Sośnie. W konkursie uczestniczyły grupy przedszkolne z terenu naszej gminy. Występy wszystkich uczestników były na wysokim poziomie. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach i rekwizytach oraz w pięknej scenografii zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Karolinka Dubiel, głodnym ale wesołym Wilkiem był Hubert Banaś, a chorą Babcię grała Weronika Bargenda. Czujnym leśniczym- gotowym do walki z wilkiem był Tobiasz Mielicki. Zaś rola mamy i taty należały do Weroniki Bachmann i Michała Zielińskiego. Wystąpiły również dzieci tworzące elementy lasu- drzewa: Paweł Boniek i Kuba Siof oraz kwiaty- Oliwia Banaś, Zuzia Dolata i Karolina Woźniak. Komediowy scenariusz, muzyka adekwatna do treści i nastroju kolejnych scen oraz zaskakujące efekty specjalne w finale dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. Szczególne podziękowania składamy rodzicom, którzy mocno zaangażowali się w przygotowanie strojów, rekwizytów oraz swoją obecnością wspomagali małych aktorów. Podziękowania kierujemy również do pana Dariusza Berka- Radnego Gminy Sośnie, który obiektywem kamery uwiecznił to wyjątkowe wydarzenie.

Wyniki konkursu dotarły do nas następnego dnia - z samego rana. I wielka radość, gdyż dzieci z naszego przedszkola zwyciężyły, zajmując I miejsce.   

                                      Serdecznie gratulujemy!

                                                        autor: B. Paczkowska

 


                                                     GALERIA

                                                   

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy