foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

marzannaMarzanno, Marzanno
odpłyń gdzieś za morza
niech kwitną już kwiaty,
zielenią się zboża. 

 Dnia 20 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły pożegnali Panią Zimę. Radosny i śpiewający korowód z Marzanną przeszedł przez całą wioskę, przypominając mieszkańcom o nadejściu wiosny. Pani Zima została ostatecznie pożegnana na boisku szkolnym.

Nadszedł czas na wiosenne zabawy, gry sportowe oraz inne niespodzianki obiecane uczniom przez pana Szewczyka – opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Różnorodne konkursy rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VI. Uczniowie z poszczególnych klas brali udział w kolejnych potyczkach według porządku alfabetycznego – po trzech uczniów z każdej klasy. A konkursy były rozmaite! Począwszy od skoków na skakance, a skończywszy na rzutach do celu. Każdy znalazł coś dla siebie. Konkurencje były przezabawne i wprawiły wszystkich w dobry humor. Każda drużyna „dała z siebie wszystko”, szczególnie pierwszoklasiści – najmłodsi uczestnicy rozgrywek sportowych. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zdobyli uczniowie klasy II, a w kategorii klas IV-VI uczniowie klasy VI.

I wtedy nadszedł czas na największą niespodziankę tego dnia. Rozpoczął się mecz w „dwa ognie” - uczniowie kontra nauczyciele. Nasi wychowankowie okazali się mistrzami w „zbijaniu” przeciwnika i niestety…przegraliśmy. Postaramy się nadrobić zaległości i przystąpimy do boju za rok!

                                           autor: Katarzyna Wardak

GALERIA

Komunikaty

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe

27.01.2020r. - 07.02.2020r.

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy